Zajęcia plastyczne

Prowadzenie – mgr Adriana Michalewska

Jestem doświadczonym pedagogiem – artystą, wykwalifikowanym arteterapeutą, prowadzę pracownię plastyczną w naszym przedszkolu oraz letnia akademię sztuki, pracuję indywidualnie z dziećmi uzdolnionymi, młodzieżą, przygotowuję do podjęcia egzaminów wstępnych oraz dostania się na uczelnie artystyczne, (mogę pochwalić się dużymi osiągnięciami moich uczniów, którzy w większości zostali studentami niniejszych kierunków).

Przeprowadzam także analizę twórczości plastycznej pod kontem prawidłowego rozwoju emocjonalno-intelektualnego oraz w kierunku predyspozycji i uzdolnień plastycznych.

Warsztaty będą się odbywać dwa razy w tygodniu (np.: wtorek, czwartek) jest to uzależnione od potrzeb i możliwości czasowych Państwa w godzinach od 16.00 do 19.00. Każde zajęcia będą dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

Cena za godzinę zegarową zajęć wynosi 25 zł., cena ta zawiera materiały, przybory artystyczne.

Przewidziane formy aktywności:

Malarstwo

Farby: akwarela, akryl, gwasz, farby olejne (grupa dzieci starszych).
Tematyka: portret , autoportret , martwa natura, kwiaty owoce, malarstwo abstrakcyjne.

Rzeźba, ceramika
Glina, papier Marche inne masy plastyczne. Wykonywanie prostych form przestrzennych, przedmiotów użytkowych, zabawa formą przestrzenną.

Ponadto rysunek, kolaż, proste techniki graficzne, dequpage, filcowanie, wyklejanie, komponowanie,
drobna biżuteria i wszystko co nam przyjdzie do głów.

Zależy nam na dobrej twórczej atmosferze, aby dzieci bawiły się tworzywem plastycznym.
Poznawały świat koloru i formy w sposób naturalny, wesoły, ekscytujący.

Każdego roku w czerwcu organizujemy profesjonalny wernisaż prac dzieci będący prezentacją naszych całorocznych osiągnięć.

Arteterapia

Istnieje możliwość indywidualnych zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z osobami autystycznymi. Są one dostosowane do potrzeb danego dziecka i specjalnych zaleceń innych specjalistów. Prowadzone są one w pomieszczeniach przedszkola lub na specjalne życzenie mogą się odbywać w domu osoby zainteresowanej. Koszt takich zajęć 30 zł za godzinę zegarową, plus koszt ewentualnego dojazdu, cena zawiera również przybory i materiały plastyczne.