Kreatywne zajęcia muzyczno-ruchowe

Kreatywne zajęcia muzyczno - ruchowe Małgorzaty Krasowskiej,

dzięki łączeniu muzyki, tańca i dramy, rozwijają i kształcą uzdolnienia artystyczne dzieci. Dzieci uczą się obcowania z muzyką na żywo

i artystycznych form ekspresji. Na bazie muzyki, granej również na altówce, na zajęciach wykorzystywane są różne techniki taneczno-ruchowe oraz drama. Taneczny aspekt zajęć, w oparciu o dramę

i ilustracyjny przekaz muzyki, polega na łączeniu elementów teatru tańca, partnerowania, tańca współczesnego.

Interdyscyplinarne zajęcia stymulują naturalny rozwój osobowości dziecka, umiejętność samodzielnego i kreatywnego myślenia, aktywność emocjonalną, świadomość indywidualnych zdolności

i wykorzystywania własnych predyspozycji w życiu codziennym.

Małgorzata Krasowska jest  absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, współpracuje z orkiestrą Lubelskiej Filharmonii Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego.

Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową, rozrywkową i rockową

w kwartetach smyczkowych, zespołach. Współpracowała z Big-bandem Wydziału Artystycznego UMCS, Zakładem  Muzyki Rozrywkowej, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Zakwalifikowała się do programu Instytutu Adama Mickiewicza

w Warszawie i w ramach projektu I’CULTURE Orchestra brała udział

w masterclasses pod okiem muzyków z czołowych orkiestr na świecie

i międzynarodowym tournee.

Na twórczość Małgorzaty Krasowskiej składa się tworzenie

i wykonywanie muzyki na żywo podczas spektakli teatralnych

i tanecznych.

Od  2006 roku zajmuje się tańcem współczesnym. Małgorzata Krasowska naukę tańca rozpoczęła w „Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej” i stopniowo zaczęła brać udział w spektaklach grupy. Początkowo tworzyła i wykonywała muzykę na żywo do spektakli (gra na altówce), a w tej chwili łączy ruch z graniem i tańczy.

Brała udział w projektach „Bodies in urban spaces” ( idea, koncept: Willi Dorner /Austria) i  DANCE INTER-SPACE (polsko-ukraiński performance ruchowy w przestrzeni miasta) oraz uczestniczyła

w licznych warsztatach tańca współczesnego z elementami yogi, pilates, baletu, sztuk walki, capoiry, choreoterapii.

Zajęcia dobywają się dwa razy w tygodniu.

Małgorzata Krasowska udziela również prywatnych lekcji skrzypiec i altówki.