idea pracowni

Idea pracowni

Powstanie pracowni artystycznych w naszej placówce inspirowane było profesjonalnymi pracowniami i studiami artystów i twórców.

W arterapii mówi się o ważnym aspekcie odpowiedniej atmosfery twórczej, przestrzeni tworzenia, która pozwala dziecku obcować z profesjonalnym warsztatem artystycznym oraz pedagogiem-artystą.

,,Sztuka dziecka” jest fascynująca i często wzruszająca, mówi dużo o psychice dziecka, ale wśród tej wielkiej ilości codziennych wytworów mało jest prac, które można nazwać ,,Sztuką”. Powstaje ona tylko w miejscach gdzie stworzono dzieciom odpowiednie warunki, atmosferę oraz opiekę profesjonalnego pedagoga-artysty.

Pracownia plastyczna posiada profesjonalne  narzędzia i przybory plastyczne. Dzieci uwielbiają je oglądać czy dotykać, np. prawdziwe pędzle z naturalnego włosia czy kolorowe tuby z farbami.

W ramach Pracowni teatralnej odbywają się próby i występy na prawdziwej scenie. Prowadząca zajęcia Pani Ewa traktuje nasze dzieci jak prawdziwych aktorów.

Posiadamy także sporą bibliotekę zawierającą albumy i książki o sztuce.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracowniami

korzystając z menu po prawej stronie.