Informacje o przedszkolu

Nasze przedszkole służy dzieciom i rodzicom. Jego celem jest jak najlepsze przygotowanie dzieci do pójścia w świat, zwłaszcza do szkoły. W przypadku każdego przedszkola ramy jego działania wyznacza Podstawa Programowa MEN. Dużym naszym atutem, wyróżniącym nas na tle innych placówek, jest fakt, że staramy się realizować ten program w sposób twórczy, wzbogacając go o rozbudowany blok zająć artystycznych.

Naszym celem nie jest jednak kształcenie profesjonalnych małych artystów, lecz ciekawa i wesoła edukacja kierowana do wszystkich dzieci. Umożliwia ona odkrywanie i rozwijanie predyspozycji twórczych tkwiących w każdym z naszych maluchów.

Zajęcia są tak zorganizowane i prowadzone, by każde z powierzonych nam dzieci równocześnie świetnie się podczas nich bawiło, tworzyło i uczyło. Zachęcamy do otwierania się na to co nowe. Kiedyś, gdy dzieci już podrosną, same będą mogły wybrać kim chcą zostać.

Nasza placówka mieści się w Lublinie przy Al. Racławickich 15. Położenie sprawia, że jesteśmy dobrze skomunikowani z całym miastem sąsiadując zarazem z okazałymi świerkami, kwiecistymi klombami i innymi osobliwościami miejskiej zieleni.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00. W razie potrzeby istnieje możliwość dyżuru przedszkola od godz. 6.00-18.00.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku życia.

Na codzień korzystamy z osiedlowego placu zabaw, który jest ogrodzony i zadbany. Znajduje się on 100 metrów od przedszkola, nie wymaga przechodzenia przez ulicę.

Nasza misja

Twórczość jest najwyższą formą dziecięcej aktywności. Poprzez działania twórcze, dziecko pokazuje nam siebie, swoje emocje, myśli, pomysły ale także poznaje świat, uczy się i rozwija, nabywa umiejętności oraz pewność siebie. Właśnie dlatego w naszej placówce tak cenimy  postawę twórczą .

Zobacz więcej »

Rozbudowany program języka angielskiego
Dodatkowym atutem naszej placówki jest prowadzenie rozbudowanego programu nauki języka angielskiego przez zabawę. Zajęcia odbywają się codziennie, są  prowadzone przez profesjonalnego lektora uwielbiającego pracę z dziećmi. Owocuje to świetnymi wynikami przedszkolaków. Rodzice naszych absolwentów twierdzą, że ich pociechy w pierwszych latach szkoły wręcz nudzą się na lekcjach angielskiego.

Zobacz więcej »

Adaptacja - Klub Przedszkolaka

Przedszkole prowadzi zajęcia adaptacyjne w godzinach pracy przedszkola tak, aby dziecko mogło poznać swoja salę oraz przyszłą grupę, zapoznać się z zabawkami oraz swoją Panią. Opłata uzależniona jest od długości takiego pobytu, składa się na nią również koszt posiłków.

Bezpieczeństwo
Przedszkole posiada wymagane certyfikaty i pozwolenia (sanepid, straż pożarna, inspekcja pracy) zapewniające bezpieczne przebywanie w nim dzieci oraz dorosłych.

Wszystkie zabawki oraz meble i sprzęty w naszej placów również posiadają wymagane atesty.

Wyżywienie
Przedszkole posiada pozwolenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na przygotowywanie śniadań i podwieczorków na terenie przedszkola. Natomiast obiady przywozi nam zawsze świeże i gorące wyspecjalizowana i sprawdzona firma cateringowa.

W menu mamy dużo ryb, drobiu, kasz oraz wyśmienite surówki i warzywa gotowane na parze.

Zupki są lekkie, gotowane na świeżych warzywach bez dodatku sorbinianu sodu oraz innych polepszaczy i konserwantów. Jadłospis jest ułożony przez dietetyka tak, aby spełniać wymogi  kaloryczności, podajemy dużo owoców sezonowych, jogurtów i przetworów mlecznych.

Jeśli dziecko posiada specjalne wymagania żywieniowe, na przykład alergiczne, istnieje możliwość dostosowania podawanych posiłków w przedszkolu do tych wymogów.